Na závěr Blinkfestivalenu vybojoval Michal Krčmář 10. místo v supersprintu

03. srpna, 2019

I v závěrečný den Blinkfestivalenu byli čeští biatlonisté vidět. Pět z nich se probojovala do semifinále supersprintu, Michal Krčmář pak prošel i mezi finálovou dvanáctku. Ve finále se mu nedařilo střelecky, ale i tak uzavřel premiérové vystoupení na Blinkfestivalenu solidním desátým místem. Jen desetiny sekundy dělily od finálové účasti Jessicu Jislovou.

Supersprint žen

Jessica Jislová byla blízko druhé finálové účasti na Blinkfestivalenu po tom, co v pátečních střeleckých duelech obsadila desátou příčku. Svou dnešní cestu začala druhým místem ve čtvrtfinále, kde za sebou nechala i Dorotheu Wiererovou. V semifinále patřilo Jislové v polovině závodu třetí místo, po nepovedené stojce se ale propadla na sedmou příčku. Postup do finále jí nakonec unikl o pouhé dvě desetiny sekundy.

Ze čtvrtého místa se do semifinále probojovala i Markéta Davidová, po nepovedené střelbě ale skončila osmá a do finále se nedostala. Veronika Vítková doplatila na pomalý čas svého čtvrtfinále, k postupu jí nestačila ani šestá příčka.

Ve velmi dramatickém finále žen porazila domácí Marte Olsbuová Røiselandová Švédku Hannu Öbergovou. Stupně vítězů doplnila Tiril Eckhoffová.

Start semifinále s Jessicou Jislovou

Supersprint mužů

Čeští muži vstoupili do supersprintu velmi dobře. Tomáš Krupčík a Adam Václavík dojeli ve svých čtvrtfinálových jízdách třetí, Michal Krčmář čtvrtý a Jakub Štvrtecký pátý. První tři jmenovaní prošli do semifinále, nejmladšího člena českého týmu zastavil pomalejší čas.

Semifinále už českému triu tolik nevyšlo. Krupčík skončil v první rozjížďce devátý, Krčmář v té druhé sedmý a Václavík dvanáctý po tom, co na úvodní střelbě netrefil ani jeden terč. Michal Krčmář ale nakonec zabral poslední postupové místo díky času.

V semifinále supersprintu skončila účast Tomáše Krupčíka na Blinkfestivalenu

Ani ve finále se Krčmář nevyvaroval většího počtu chyb, a tak se od začátku pohyboval v druhé polovině startovního pole. Blinkfestivalen zakončil desátou příčkou, až za ním mimochodem dojel Johannes Thingnes Bø. Střelecký koncert předvedl jiný Nor Lars Birkeland, který vyhrál před Vetlem Christiansenem a Martinem Fourcadem.

Bimbo hodnotil svůj výkon až moc přísně

Výsledkový servis

Čeští biatlonisté dnes nezakončili jen Blinkfestivalen, ale i dvoutýdenní soustředění v Norsku. Zítra odletí zpět do České republiky, kde je čeká týden individuální přípravy.

 

Karel Halberštádt

Foto: Aleš Ligaun a Jiří Holubec