Nadšení a bojovnost charakterizovaly vydařené II. kolo Českého poháru v Jilemnici

25. srpna, 2020

Poprvé v této sezóně se pohromadě na jedné akci sešli všichni letní biatlonisté. Stalo se tak při II. kole Českého poháru v Jilemnici, kde na startu byli jak žáci, tak sportovci z kategorií dorostu a dospělých. Celkem 589 závodníků! „Program jsme měli připravený tak, aby se obě skupiny pokud možno nepotkávaly. Žactvo startovalo dopoledne, ostatní až po poledni,“ vysvětlil ředitel závodů Jan Sucharda. „A přestože máme na střelnici jen 20 stavů, podařilo se nám vše zvládnout.“

Závodilo se radostně a naplno od prvních do posledních metrů, jak předvádí i Jakub Kabrhel (M16) z Blanska, přestože na střelnici to už tolik nevyšlo (2-4)

V jednom triku

V sobotu byly na programu II. kola Českého poháru sprinty se štafetovou střelbou, neděle byla vyhrazena klasickým sprintům. „Tratě jsme připravili standardní, jak už je většina sportovců poznala. Jednou novinku představoval náběh ke stojanům, který byl ze zadu,“ upřesnil Jan Sucharda. Ještě jednou novinkou se však jilemničtí mohli pochlubit. Celý organizační tým měl jednotné světle zelené dresy. „Tady musím poděkovat Majdě Bergerové a rozhodčím, kteří se toho ujali. Trika se jim opravdu povedla a některé symboly grafiky využijeme i pro nové klubové oblečení.“

Sluší nám to! Co říkáte? Jednotně a výrazně oblečení rozhodčí zdraví sportovce, trenéry a fanoušky

Konečně závody!

Vzhledem k onemocnění COVID-19, se kterým se učíme žít, připravili pořadatelé koridory, které rozdělily areál na několik částí: zvláště pro sportovce, pořadatele i rodiče, další doprovod a fanoušky. Nebránilo to však tomu, že v areálu Hraběnka panovala pravá bojová sportovní atmosféra! Bylo zřejmé, že o prázdninách všem aktérům závodění chybělo.

Adéla Švihálková (W15) z Roveru Prahu si pro vítězství v nedělním sprintu přiletěla až z Londýna, kde s rodinou nyní žije

Klubové počty

V Podkrkonoší se bojovalo ve 22 kategoriích o celkem 44 sad medailí, tedy 132 cenných kovů. Alespoň jednu medaili si z areálu Hraběnka odvezli sportovci z 29 klubů a navíc dvě zlaté v kategorii veteránů M46 putovaly do Německa. Nejúspěšnějším klubem dle hodnoty vybojovaných medailí se stalo Staré Město pod Landštejnem (10-0-6), před SKP Kornspitz Jablonec (4-5-3), domácí Jilemnicí (4-2-3), klubem Krkonoše (4-1-0), KB Trefa (3-1-2) a Střelkou Brno (2-3-3).

Džej Džej v akci. Josef Jon (M12) z klubu Krkonoše nenašel přemožitele ani v sobotu ani v neděli

Nejúspěšnější jednotlivci

Podíváme-li se do statistik, uvidíme, že devět sportovců zvítězilo v obou závodech. Komu se to podařilo? Na dvě zlaté dosáhli: Radim Koutný (Staré Město p/L – M11), Anna Maršounová (KB Trefa – W11), Josef Jon (Krkonoše – M12), Tereza Riedlová (VsetínBobrky – W13), Jakub Netrval (SKP Kornspitz – M19), Pavla Schorná (Staré Město p/L – W), Simona Elvy (Kapslovna – W41), Luboš Schorný (Staré Město p/L – M36) a Mathias Schink (Altengronau/Neměcko – M46). Dalších 13 závodníků pak ke svým zlatým medailím přidalo ještě jeden cenný kov!

„Nemůže vyhrát každý, ale nadšení, bojovnost a zarputilost u všech startujících, to pro mě byly opravdu silné momenty,“ řekl Jan Sucharda a dodal: „Vlastně kvůli tomu ty závody pořádáme.“

Jedna z domácích radostí – Magdalena Bergerová. V sobotu druhá a v nedělí první v kategorii juniorek!

Poděkování odchovankyni

O silné okamžiky se postarali i sami pořadatelé, kteří během sobotního vyhlášení výsledků poděkovali dvojnásobné olympijské medailistce a mistryni světa Veronice Vítkové za celou její kariéru. Veroniko, díky!

Veronika Bártová dosáhla v kategorii dorostenek W19 na zlato a bronz. Odchovankyně Klubu biatlonu Jílové se nyní připravuje v SKP Kornspitz Jablonec

Vrcholy sezóny

Sezóna letního biatlonu vyvrcholí ve druhé polovině září. Žákovských šampionát se premiérově uskuteční v Kosmonosích u Mladé Boleslavi 19. – 20. 9., kde se pořadatelství ujímá KB Trefa. Nejlepší dorostenci a dospělí pak o mistrovské tituly za rok 2020 budou bojovat v letohradském areálu Šedivský lom 26. – 27. 9!

Stupně vítězů(ek) v kategorii žákyň W13. V sobotu i v neděli vyhrála Tereza Riedlová z klubu VsetínBobrky. Děvčata na druhém a třetí místě Dominika Kocmánková (SK NMNM) a Monika Železníková (Halenkovice) si jen prohodila pořadí

VÝSLEDKY VŠECH ZÁVODŮ II. KOLA ČP v LB

Mathias Schink z Německa vyhrál oba závody kategorie mužů M46. V nedělním sprintu obsadil druhé místo legendární Jaromír “Bóca” Šimůnek a třetí skončil Ladislav Schejbal z KB Trefa, klubu, který bude pořadatelem MČR žactva 2020