Markéta Davidová otevřela sezónu v Kontiolahti 21. místem

28. listopadu, 2020

Českým biatlonistkám se vstup do sezóny nepovedl tak dobře jako mužům. Jedinou bodující byla ve vytrvalostním závodě 21. Markéta Davidová.

Report

Markéta Davidová a Lucie Charvátová se v první části závodu pohybovaly na předních příčkách.

Začátek závodu byl v podání Lucky dobrý

Davidové ještě po třetí střelbě patřila devátá příčka, ale na závěrečné stojce přidala k jedné chybě další dvě. V součtu s osmým běžeckým časem jí to dalo na 21. pozici.

Start do sezóny v podání Markéty Davidové

I Charvátová běžela dobře, měla 22. čas. Pět nepřesností ji však poslalo na 57. příčku.

Blíž k bodům měla 42. Eva Puskarčíková. Na střelnici byla pátá nejrychlejší, ale minula tři terče. O jednu minutu víc přičítala 78. Jessica Jislová. Juniorka Tereza Voborníková byla se dvěma chybami 82.

Eva Puskarčíková v prvním závodě sezóny

Vyhrála žena ve žlutém. Italka Dorothea Wiererová střílela čistě a o osm desetin sekundy zdolala jednou nepřesnou Němku Denise Herrmannovou. Třetí příčku brala Švédka Johanna Skottheimová.

Ohlasy českých biatlonistek pro ČT

Co to znamená?

V Poháru národů vedou po prvním závodě Švédky, které byly v pěti do 11. místa. Češkám patří 10. příčka.

České biatlonistky v dnešním závodě trefily 83 terčů. Generální partner Českého biatlonu Generali Česká pojišťovna tak přispěje Nadaci Leontinka 41 500 Kč!

Příští závod

Sprint mužů se jede v neděli už v 10:30 českého času. Ženy budou následovat ve 13:40.