České biatlonistky se ve sprintu v Kontiolahti střelecky trápily. Nejlepší Davidová byla 37.

29. listopadu, 2020

Českým biatlonistkám nevychází vstup do Světového poháru ve finském Kontiolahti. V nedělním sprintu bodovala jen 37. Markéta Davidová.

„Černý den,“ hodnotil závod na střelnici trenér Jiří Holubec. Debutantka Eliška Teplá udělala stejně jako Eva Puskarčíková dvě chyby, Markéta Davidová a Lucie Charvátová tři, Jessica Jislová čtyři.

Jednička štěstí nepřinesla

Na body to stačilo jen Davidové, kterou 13. běžecký čas posunul na 37. příčku. Puskačíková, která byla na střelnici ze všech nejrychlejší, skončila 53. Charvátové patřila 59. pozice, Jislové 93. a Teplé 96.

Debutantka Eliška Teplá

Suverénní vítězkou se stala Švédka Hanna Öbergová, kterou na pódiu doplnily Norky Marte Olsbuová Røiselandová a Karoline Knottenová.

Ohlasy českých reprezentantek pro ČT

Co to znamená

Vedení ve Světovém poháru převzala Hanna Öbergová, Markéta Davidová klesla na 32. příčku. V Poháru národů byly dnes Češky třinácté, celkově jsou jedenácté.

České biatlonistky v dnešním závodě trefily 36 terčů. Generální partner Českého biatlonu Generali Česká pojišťovna tak přispěje Nadaci Leontinka 18 000 Kč!

V Kontiolahti se bude pokračovat ve čtvrtek dalšími sprinty. Muži pojedou ve 13:30, ženy v 16:30.