Češi v akci, 17. 2. – Den po zlaté medaili Davidové čeká vytrvalostní závod i muže

17. února, 2021

Čeští muži se chystají na Mistrovství světa v Pokljuce na disciplínu, která jim v minulosti přinesla řadu úspěchů. Inspirují se včerejším fantastickým výkonem Markéty Davidové a uspějí ve vytrvalostním závodě i dnes?

Michal Krčmář může jít do vytrvalostního závodu s tím, že má díky 11. místu ve sprintu a 22. místu ve stíhačce prakticky v kapse postup do hromadného startu. Na nejdelší distanci slavil zatím své největší úspěchy na mistrovství světa. V Oslu 2016 byl pátý, o rok později v Hochfilzenu šestý.

V rakouském středisku tehdy vybojoval stříbrnou medaili Ondřej Moravec, zlato mu v dramatickém závodě uniklo o pouhé 3,3 sekundy. Šestatřicetiletý biatlonista má v držení i bronz z vytrvalostního závodu na Mistrovství světa v Kontiolahti 2015. Ještě o dva roky dřív byl čtvrtý v Novém Městě na Moravě.

To Jakuba Štvrteckého, který dnes vystartuje jako první z českých reprezentantů, čeká teprve druhý 20kilometrový závod na světovém šampionátu. Loni v Anterselvě skončil 70.

Poprvé v kariéře se na mistrovství světa představí čtyřiadvacetiletý Milan Žemlička, který pojede jako předposlední s číslem 100.

Podle předpovědi by dnes mělo být na Pokljuce slunečno a bezvětří, které by mělo přát čistým střelbám. Teplota vystoupá k pěti stupňům.

Zároveň s mistrovstvím světa pokračuje i IBU Cup ve slovenském Osrblí. Tomu se věnujeme blíže v tomto článku.

10:30 – IBU Cup – zkrácený vytrvalostní závod žen

14:00 – IBU Cup – zkrácený vytrvalostní závod mužů

14:30 – Světový pohár – vytrvalostní závod mužů

  • Česká čísla: 29 Jakub Štvrtecký, 39 Michal Krčmář, 69 Ondřej Moravec, 100 Milan Žemlička
  • Startovní listina
  • TV přenosy: 14:00 ČT sport, 14:15 Eurosport 1
  • Online výsledky

Karel Halberštádt
Foto: Petr Slavík