Velký skok Krčmáře. Ve stíhačce v NMNM si polepšil z 39. místa na 14.

07. března, 2021

Michal Krčmář zajel skvělý stíhací závod v Novém Městě na Moravě. Neminul ani jeden terč a polepšil si z 39. místa na 14. Na body se posunul i 39. Ondřej Moravec.

Michal Krčmář se od začátku stíhacího závodu dral s chutí vzhůru. Pomáhala mu k tomu čistá střelba. Po první nule odjížděl jako 33., po druhé 23., po třetí 21. a po čtvrté 17. V závěrečném kole měl Krčmář 11. běžecký čas (celkově 19.) a polepšil si na 14. místo. V pořadí čistých časů ve stíhačce byl devátý.

Bimbo se prodírá startovním polem

Ondřej Moravec udělal po jedné chybě na první a na třetí střelecké zastávce. V závěrečném kole bojoval o 39. příčku s Italy Bormolinim a Bionazem a oba nechal za svými zády.

Ondra v závěru vybojoval dva body

Jakub Štvrtecký dnes střílel se střídavými úspěchy. Začal dvěma chybami, pak dal nulu, pak znovu dvě chyby a nulu. V posledním kole překonal čtyři soupeře a finišoval jako 47.

Vyhrál Tarjei Bø před svým bratrem Johannesem Bøm. Vítěz sprintu Simon Desthieux skončil tentokrát třetí.

Ohlasy českých reprezentantů pro ČT

Michal Krčmář drží nadále v celkovém hodnocení Světového poháru 27. místo, Ondřej Moravec je 36.

Čeští biatlonisté v dnešním závodě trefili 54 terčů. Generální partner Českého biatlonu Generali Česká pojišťovna tak přispěje Nadaci Leontinka 27 000 Kč.