Fotoreport. Ohlédnutí za II. kolem ČP žactva ve Vrchlabí

24. srpna, 2021

Areál Vejsplachy ve Vrchlabí zažil ve dnech 20. – 22. srpna svoji premiéru v rámci Českého poháru v biatlonu. Na programu bylo II. kolo ČP žactva, které uspořádal místní klub TJ SVS Krkonoše Vrchlabí – KB Krkonoše ve spolupráci s jilemnickým klubem biatlonu.

Zpravodajství z II. kola ČP žactva

Jak mladí adepti biatlonu bojovali, jaká byla kulisa a atmosféra závodů?

Vraťme se do Krkonoš ve fotoreportáži.

Vzorná fronta. Nejprve je na pořadu kontrola zbraní
A začíná nástřel
Zbraně jsou ve stojanech, a to znamená, že start se blíží
Jako úplně první vyrazil na trať Kryštof Riedl (M11) z klubu VsetínBobrky. V sobotním sprintu doběhl sedmý, v neděli bral bronz!
Tereza Pšonková (W11) z kosmonoského KB Trefa si domů přivezla zlato a stříbro
…a tam v dáli se tyčí Černá hora
Ta podoba, poznáváte? Lucie Málková z Letohradu. Máma Radka a táta Michael reprezentovali Česko. Táta nyní trénuje juniorský výběr mladých mužů
Anna Maršounová s číslem 111 na hrudi (KB Trefa – W12) před sebou žene holky i kluky
Domácí radost. Josef Jon (č. 145) nenašel přemožitele v kategorii M13. Před ním na trati sprintu Jakub Šlachta z Krušných hor
Emoce. Boj o pozice, fandění trenérů i rodičů. Každý závod, každou minutu, každou vteřinu až do cíle
Zaplněná střelnice. V Areálu Vejsplachy je k dispozici celkem 20 vzduchovkových stavů
Rozvrkočená. Petra Dobešová ze Střelky Brno (W14)
Kluci z Letohradu. Šimon Knápek a Ondřej Suchodol. Šimon (č. 143) doběhl dvakrát druhý v kategorii M15
Kam hledí Karolína Špicarová z Jilemnice? Na stupně vítězů! Druhá doběhla ve sprintu a třetí ve sprintu s hromadným startem
V akci Střelka Brno. Na trati sprintu bojují Jan Urválek (139) a Dan Ryška. V cíli byl Honza čtvrtý a Dan sedmý (M15)
Prostějovská Ema Švancarová (W15) si z Krkonoš odvezla na Hanou dvě stříbra
Sama na horách. Nela Lušovská (W15) z Rožnova pod Radhoštěm
Jmenuje se Olliver De La Luz a závodí za pražskou Kapslovnu!
To je úsilí! Dominika Kocmánková z SK NMNM běží od startu naplno a před cílem ještě přidá. A výsledek? Dvě zlaté v kategorii W14!
Do posledních sil, ale cíl už je na dohled!
A je to za námi! Už jen úsměvy, odevzdání startovních čísel a vracení zbraní
Pódium. Na bedně děvčata kategorie W13. Uprostřed první Tereza Dvořáková, druhá Natálie Hudcová (obě SK NMNM), třetí vpravo Linda Konvalinková (SKP Harrachov)
…a potlesk na závěr! Pro sportovce, pořadatele, rozhodčí i všechny další co pomohli nebo fandili