Český svaz biatlonu nerozumí odvolání Jiřího Berana z postu ředitele OLYMP a podporuje stanovisko lyžařů

12. října, 2021

Jen dva dny po sněmovních volbách odvolal ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) z funkce ředitele resortního sportovního centra ministerstva vnitra OLYMP Jiřího Berana. Ten uvedl, že důvod odvolání nezná. Podle mluvčího ministerstva se jednalo o dlouhodobě plánovanou výměnu. V čele Olympu byl Jiří Beran od roku 2014.

„Netuším, proč k tomu došlo,“ řekl pro iROZHLAS.cz Jiří Beran. „Doufám, že jsem pro sportovní prostředí odvedl kus práce, a že pokud je sportovní prostředí spokojeno s mými výsledky, tak se to sportovnímu prostředí také nebude líbit,“ uvedl ke svému odvolání z funkce. Na dotazy iROZHLAS ministr vnitra nereagoval.

Stanovisko svazu lyžařů ČR

„Svaz lyžařů ČR odmítá překotné povolební odvolání ředitele Olymp centrum sportu MV Jiřího Berana. V roli ředitele působil 8 let, nikdy s ním nebyly žádné problémy, naopak, vždy pracoval ve prospěch českého sportu. Plně respektujeme právo ministerstva vnitra na obsazení funkce ředitele resortního centra, ale současně vyzýváme, aby personální záležitosti byly řešeny až po ustavení nové vlády, a ne sto dnů před olympijskými hrami. Protože máme obavy z narušení přípravy na ZOH v Číně, v klíčovém období, vyzýváme k návratu Jiřího Berana do funkce a k transparentnímu řešení personálního obsazení této funkce.“

Postoj ČSB

„Nerozumíme tomu, proč dva dny po sněmovních volbách dochází k tomuto nečekanému kroku,“ říká prezident Českého svazu biatlonu Jiří Hamza a dodává: “A proto podporujeme stanovisko Svazu lyžařů ČR.“

Společně s Armádním sportovním centrem Dukla a Vysokoškolským sportovním centrem MŠMT ČR je Olymp jedním ze tří resortních sportovních center v České republice, a právě pod jeho „křídla“ spadá i Český biatlon.

Tomáš Hermann

Foto: Petr Slavík, Český biatlon