V italském Martellu odstartoval IBU Junior CUP. Ondřej Mánek sedmý na 15 km

10. prosince, 2021

Dlouhých 643 dnů trvalo, než se do kalendáře Mezinárodní biatlonové unie vrátila série IBU Junior Cup. V italském Martellu právě probíhá úvodní kolo. Dnes na pořadu byly vytrvalostní závody. Na 15 km dlouhé trati juniorů se z českého kvarteta nejvíce dařilo Ondřej Mánkovi, který vybojoval parádní sedmé místo. Jakub Kudrnáč obsadil 44. pozici, Josef Kabrda skončil hned za ním jako 45. v pořadí a Luděk Abrahám, byl klasifikován na 70. příčce ze 121 startujících. Vyhrál Darius Lodl z Německa. Do závodu juniorek české naděje nezasáhly.

Ondřej Mánek, trojnásobný vicemistr světa dorostu 2020, kvůli opakovanému onemocnění minulou sezonu vůbec nezávodil, a tak první start mezi juniory (jako junior) zaznamenal až dnes. Úvodní tři položky zvládl bezchybně a běžel o první místo. Jedna chyba v závěrečné položce pak znamenala konečné sedmé místo, které je i tak jeho velkým úspěchem. Jakub Kudrnáč, loni ještě dorostenec, bojoval o první patnáctku, ale tři chyby v závěrečné položce znamenaly pokles o 30 příček. Josef Kabrda a Luděk Abrahám hodně chybovali na střelnici (6 resp. 7 netrefených terčů)