Tři Češi na bodech ve sprintu v Kontiolahti: 19. Krčmář, 23. Štvrtecký, 39. Václavík

05. března, 2022

Čeští muži dnes ve finském Kontiolahti předvedli nejlepší týmový výkon sezóny. Michal Krčmář obsadil ve sprintu 19. příčku, Jakub Štvrtecký 23., Adam Václavík 39. a Mikuláš Karlík 55. Tím se výrazně přiblížilo udržení kvóty pěti startujících i pro nadcházející sezónu.

Report

Ležku odstřílel čistě, stojku za jedna. I tak Michala Krčmáře možná mrzela víc ležka, která se mu podle jeho slov vůbec nepovedla. Strávil na ní totiž 40 sekund. Mohlo z toho dnes být lepší než 19. místo.

Bimbo povzbuzovaný Jirkou Holubcem

Jakub Štvrtecký minul tři terče, dva vleže a jeden vestoje. I tak si ale dojel pro sezónní maximum v podobě 23. příčky. Na své soupeře získával v rychlosti střelby (2. čas) i běhu (13. čas).

V posledním kole zaznamenal Kuba dokonce třetí nejlepší čas a dostal za svá záda 13 soupeřů. Po dojezdu si vzal do ruky vysílačku a zahlásil do ní: „Kluci v kamionu, díky. Frčelo to jak sviňa.“

Kuba na trati zářil

Velký skok udělali v posledním kole i Adam Václavík a Mikuláš Karlík. Adam, který střílel za 1+2, vyjížděl jako 50. a dojel jako 39. Mikuláš si prožil tak trochu déjà vu. Po čisté ležce útočil na umístění v elitní desítce, ale podobně jako na olympiádě selhal na stojce. Po čtyřech chybách se propadl až na 64. příčku. Rychlé poslední kolo (5. čas) mu zachránilo stíhačku, do které vystartuje jako 55.

Karlosova nepovedená stojka

Pohled na běžecké pořadí je dnes z českého pohledu hodně zajímavý: 13. Štvrtecký, 15. Karlík, 20. Krčmář, 23. Václavík.

S čistou střelbou dnes jasně zvítězil Francouz Quentin Fillon Maillet. Životní výsledek slavil druhý Nor Filip Andersen a hodně spokojený byl i třetí Němec Johannes Kühn.

Co to znamená?

Michal Krčmář dál drží v celkovém hodnocení 29. místo. Čeští muži dnes získali nejvyšší bodový zisk (342 b) do Poháru národů v sezóně a přeskočili Slovince, Finy a Kanaďany, kterým však kvůli covidu-19 zbyl jediný závodník. Nyní jim patří 11. příčka s tím, že do konce sezóny zřejmě předstihnou Bělorusy a Ukrajince.

Výsledkový servis

Trefa pro Leontinku

Čeští biatlonisté dnes trefili 29 terčů. Generální partner Českého biatlonu Generali Česká pojišťovna tak přispěje Nadaci Leontinka 14 500 Kč.

Zrakově postiženým dětem můžou pomoct i fanoušci. Stačí poslat DMS ve tvaru DMS TREFA 60 na číslo 87 777.

Příští závod

Světový pohár v Kontiolahti uzavřou nedělní stíhací závody. Ženy mají start ve 12:45, muži ve 14:40.

Karel Halberštádt
Foto: Petr Slavík