Fotoreport z Mistrovství ČR žactva na pražském Lochkově

22. září, 2022

Český šampionát v letním biatlonu žactva se do hlavního města vrátil po 15 letech. A stálo to za to! Mistrovství proběhlo ve skvělé atmosféře na trati i mimo ni. O tituly se bojovalo ve sprintu, štafetách trojic a hromadném závodě. Zpravodajství z MČR 17.-18. 9. 2022 zde

Lochkov – kynologické cvičistě. Dějiště Mistrovství ČR v letním biatlonu žactva 2022. Pořadatel – Pražský biatlonový klub (PBK)
Polka? Tanec jako rozcvička. Holky z Harrachova se dobře bavily hned od začátku
Ještě napáskovat zásobníky a nástřel může začít. Zuzka, Anna a Darja z Letohradu
Na start se chystá Matyáš Hustý (M13) z Říčan. O čipy se starají dorostenci z PBK
Adam Danihelka (M11) z Břidličné vybojoval v Praze stříbro v hromadném závodě a bronz ve štafetě jako člen trojice Plzeň Litice. A podtrhl tak triumf v Českém poháru své kategorie
S číslem 33 finišuje Zuzana Železníková z Halenkovic. Mistryně Česka ve sprintu, druhá v hromadném závodě i štafetách. Před ní dobíhá Doubravka Petříková z klubu Krušné hory
Smolař. Víta Káňu zradila zbraň. Nefungovala, a tak musel ze sprintu odstoupit
Kdo umí, umí. Radek Hojgr vybojoval pro Břidličnou zlato ve sprintu, stříbro v hromadném závodě a navíc vyhrál i celý Český pohár. Svým výkonem navíc pomohl ke zlatu štafetě Halenkovic
Bojovnice. Pavla Pánková ze Střelky Brno nechala na trati všechny síly. Ale stálo to za to, ve sprintu skončila třetí
Soupeři. Matyáš Foith (číslo 5) ze Severočeské biatlonové akademie proháněl ve sprintu i hromadném závodě kategorie M14 Antonína Jelínka z KB Trefa. Ale Tonda byl vždy o kousek lepší, stejně jako v celkovém pořadí Českého poháru
Počasí jako by chtělo všechny aktéry rychle připravit na zimní měsíce. S větrem přišel déšť a s deštěm zima. Uf. Naštěstí to netrvalo dlouho.
A byl to možná déšť, který přinesl štěstí Matěji Jansovi z Letohradu, jenž skončil dvakrát druhý v individuálních závodech M15 a navrch přidal štafetový bronz
Nepřízeň počasí nevadila ani Nikol Čechocké z Klubu Krušné hory. Domů si z Prahy přivezla stříbro a bronz
Jako, závody dobrý, vo tom žádná… ale tady to byl ještě úplně jinej „levl“! Sucho, teplo, lasagne, kuřátko, polívečka… Mňam! I láska k biatlonu prochází žaludkem
Po dešti opět vyšlo slunce a štafety mohly začít. V akci Ella Štruncová, třetí s letohradskou štafetou W14-15
Štafety, to je jízda. Plno na trati i kolem ní!
A je tu předávka
Parádní výkon! Žofie Bulířová posunula štafetu PBK na druhém úseku z devátého místa do čela závodu dívek W14-15. A tak to zůstalo až do cíle!
A mezi tím už měli kluci M13 po závodě a soutěžili na kynologickém cvičišti v jiných dovednostech. Haf, hafhaf! V akci Jan Schorný (Staré Město p/L) a Matyáš Seidl (Beroun)
A Matyáš Seidl na trati. V individuálních závodech MČR neprohrál a navíc zvítězil i v Českém poháru M13!
Počáteční tlak. Ve tváři ředitele závodu Jana „Hugo“ Nováka šlo před startem závodu vyčíst napětí. Vždyť „mistrovský“ biatlon se do Prahy vrátil po dlouhých patnácti letech! Se startem vše opadlo. Pořadatelský stroj běžel bez „poruch“
I když organizátoři prožili i nezaviněné horké chvilky, jako během nedělních hromadných závodů. Prudký poryv větru zvedl rozhodcovský stan a hnal jej ke střelnici. Naštěstí mezi položkami…
Nebyla favoritkou, přesto uspěla. Až ze druhého rozběhu si pro bronz v hromadném závodě dívek W12 doběhla Nela Svobodová z Nového Města na Moravě, povzbuzují ji trenéři Martin Kalous a Gábina Buchtová
Bez medaile. Jilemnický Matěj Tauchman vyhrál celkovou klasifikaci ČP kategorie M15. Ovšem v Praze jej štěstěna opustila, přestože dělal, co mohl! Na trati hromadného závodu mu sekundují vpravo Josef Satorie ze Zadova (v cíli 3.)  a Antonín Volmut z Berouna (8.)
Tam za kopcem je Vltava, ale tady se bojuje o zlato! V hromadném závodě dívek W15 nakonec zvítězila Nikol Pavlicová (KB SKMVM) před Dominikou Kocmánkovou (SK NMNM) a Sofií Romaško (PBK). PS: Kdo rozluští zkratky?
Medaile, diplomy, ceny i sladkosti jsou připravené. Slavnostní vyhlašování může začít!
Nejen vyhlášení, ale i samotné závody skvěle odmoderoval jilemnický Ladislav Stránský.
Jak je důležité míti Kábrta! Domácí Sofie Romaško nestála během sezóny na bedně. Ovšem na šampionátu brala dva bronzy a zlato se štafetou. Pomohl jí k tomu i opičák Kábrt, úplně nový maskot PBK. Sprint vyhrála novoměstská Dominika Kocmánková, druhá skončila Nikol Pavlicová z Valmezu
Je to naaašééé! Vítězové Českého poháru 2022 v kategoriích žactva – zleva: Lucie, Adriana a Radek, Adam, Samanta, za ní schovaný Matyáš, Anna, Antonín, Matěj a Dominika.