Eliška Václavíková 15. v hromadném závodě "60" IBU Cupu v Canmore. Ve středu na programu sprinty

01. března, 2023

Nejlepšího výsledku v IBU Cupu sezóny 2022/23 dosáhla v kanadském Canmore čtyřiadvacetiletá Eliška Václavíková (1+2+1+0). Sedmatřicátá žena vytrvalostního závodu MS v Oberhofu vybojovala v úterý patnácté místo v hromadném závodě pro 60 startujících. Eliška potěšila i rychlou střelbou (1:51min., 3. čas) a slušným během (19. čas celkově, 15. v závěrečném okruhu).

Jak si vedli další Češi?

V závodě žen na 12 km byla po položkách vleže Kristýna Otcovská (1+0+2+1) průběžně 13., ale tři chyby vstoje ji nakonec seslaly na 24. místo. Juniorka Lenka Bártová (1+0+3+1) získala za 39. příčku své dva první body do klasifikace IBU Cupu.

Na patnáctikilometrové trati mužů se představili Vítězslav Hornig (2+0+2+1) a Mikuláš Karlík (1+1+3+2). Oba určitě umí střílet přesněji. Vítězslav potěšil rychlou střelbou (1:48,7 min), Mikuláš 13. běžeckým časem a nejrychlejším závěrečným okruhem. Jakub Kocián nestartoval.