Jak dopadly dorostenecké soutěže Generali České pojišťovny a Alpine Pro?

28. března, 2023

Společně s vyvrcholením Českého poháru byly také uzavřeny soutěže jednotlivců Generali České pojišťovny a Superstřelec Alpine Pro v dorosteneckých kategoriích.

Soutěž Generali Česká pojišťovna

Soutěže Generali České pojišťovny reflektuje výsledky a bodování Českého poháru a vybraných závodů v zahraničí (EYOF, OMEJ, MSJ&D apod.). „Hodnotíme zvlášť kluky a holky. Samostatně pak kategorie M/W 16, naopak kategorie M/W 17 a M/W 19 vyhodnocujeme dohromady,“ vysvětluje ředitel soutěží Českého poháru pro dorost a dospělé Vlastimila Vávra.

Vedoucí závodníci soutěže oblékají v průběhu sezóny žluté startovní číslo. Vítězové se pak stávají jeho držiteli. Soutěž se letos stala velkým triumfem závodníků z Jilemnice, kteří vyhráli tři ze čtyř kategorií!

Ilona Plecháčová

Svůj nesporný talent opět prokázala Ilona Plecháčová. Minulou sezónu vyhrála soutěž Generali České pojišťovny v kategorii W16, nyní zvítězila o kategorii výše, tedy mezi dorostenkami W17-19! To cesta jiného jilemnického biatlonisty Ferdinanda Jansy k letošnímu úspěchu v kategorii M17-19 byla jiná. K prvenství se „vyšplhal“ z loňského průměrného 23. místa.

A do třetice Jilemnice. Vítězkou SGČP se stala i Lucie Jandurová (na úvodním snímku) v kategorii W16. Mezi kluky „prvoročáky“ byl nejlepší František Jelínek z SKP Kornspitz.

František Jelínek

Pořadí

M16
1. Jelínek (SKP Kornspitz), 2. Málek, 3. Doleček (oba Letohrad)

W16
1. Jandurová, 2. Červinková (obě Jilemnice), 3. Lušovská (Letohrad)

M17-19
1. Jansa (Jilemnice), 2. Eliáš, 3. Malušek (oba SK NMNM)

W17-19
1. Plecháčová, 2. Křížová, 3. Kulhánková (všechny Jilemnice)

Žluťásci: Lucie, František, Ilona a Ferdinand

SuperStřelec Alpine Pro

V soutěžu Superstřelec Alpine Pro, kde sportovci závodili s bílo-černým startovním číslem, vyhráli Veronika Bártová (SKP Kornspitz) s výsledkem 17 – 9 – 6  (položky: za 0 – za 1 – za 2) a Daniel Malušek (SK NMNM) 15 – 7 – 4. Před rokem obsadila Veronika sedmé (8-9-8) a Daniel desáté místo (6-8-7). Oba dosáhli nyní lepších výsledků než loňští vítězové Šimon Štolfa z Letohradu (12-6-6) a Kamila Orálková z SK NMNM (17-7-3).

Veronika Bártová

„Mám radost, že oba vítězové ukázali výrazné střelecké zlepšení oproti minulé sezóně. Navíc Dan i Veronika mají i vysokou biatlonovou výkonnost,“ doplnil Vlastimil Vávra na adresu účastníků mistroství světa v Kazachstánu.  Za překvapení lze považovat třetí místo “provoročáka” Přemysla Dolečka z Letohradu.

Pořadí

M16-19
1. Malušek (SK NMNM) 15 – 7 – 4, 2.  Štěrba 12 – 11 – 8, 3. Doleček (oba Letohrad) 10 – 10 – 9

W16-19
1. Bártová 17 – 9 – 6, 2. Fiedlerová (obě SKP Kornspitz) 16 – 8 – 10, 3. Brunátová (Jilemnice) 13 – 7 – 7