Mistrovství Slovenska v letním biatlonu s výraznou českou stopou

22. srpna, 2023

Početné české zastoupení mělo Mezinárodní mistrovství Slovenska v letním biatlonu – krosu 18. – 20. 8. 2023 v Predajné. Vedle oficiální české reprezentace se na start postavili i zástupci klubů ze Starého Města pod Landštejnem, Prostějova, KB Trefa Kosmonosy či Klecan.

Potkali se na trati. Junior Jan Lušovský a za ním dorostenec František Štěrba

Reprezentanti vybojovali tři zlaté zásluhou Pavly Schorné (ženy), Hynka Škrabala (muži) a Jana Lušovského (junioři). Na všechny nejcennější kovy dosáhli Češi ve vytrvalostních závodech.

Hynek Škrabal vyhrál vytrvalostní závod mužů

Do sbírky navíc přidali i tři stříbra (Pavla Schorná a dorostenci Františkové Ševčík a Štěrba). Třetí místa získali dorostenka Natálie Ludvíková, František Štěrba a junior Jáchym Hojný. Celkem to je devět cenných kovů.

O další medailové zisky se v Predajné postarali zástupci klubů. Na startu byli navíc i sportovci z Maďarska a Moldávie.

„Mám radost v jaké formě a s jakými výsledky jsme se v Predajné prezentovali. Vysokou kvalitu měly zejména nedělní sprinty. Startovali totiž sportovci Otchenash týmu, kteří se budou v nejbližších dnech účastnit mistrovství světa v biatlonu na kolečkových lyžích v Osrblí,“ podotkl vedoucí trenér české výpravy v Predajné Zbyšek Škrabal.