Jessica Jislová se v Hochfilzenu probojovala do Top 10

08. prosince, 2023

Jessica Jislová se v Hochfilzenu počtvrté v kariéře probojovala do elitní desítky. Dařilo se i Tereze Voborníkové.

Report

Už českým mužům ve sprintu velmi dobře odjížděly lyže, takže bylo jasné, že jejich týmové kolegyně můžou v případě dobré střelby pomýšlet na zajímavé výsledky.

A pohled na pořadí běžeckých časů to potvrzuje: 10. Charvátová, 13. Davidová, 23. Voborníková, 26. Jislová

Čistě ovšem z této čtveřice odstřílela jediná Jessica Jislová. S první nulou sezóny si dojela pro 10. místo, což je její čtvrtý nejlepší výsledek v kariéře a první Top 10 od Osla 2022.

Jess má tratě v Hochfilzenu ráda

„Před startem jsem byla trochu nejistá, ale pak jsem si řekla, že si pojedu to svoje. Nikoho jsem kolem sebe neměla, takže jsem se snažila pracovat se svou hlavou. Abych si pohlídala všechny věci. Myslím si, že jsem to zvládla dobře,“ hodnotila závod Jess.

Tereza Voborníková dnes zaváhala jen jednou na ležce a brala 16. místo. „Cítila jsem se líp než v Östersundu a také jsme měly bezvadné lyže. Oproti minulému sprintu to pro mě bylo pocitově z nuly na sto,“ pochvalovala si Terka, pro kterou to dnes byl druhý nejlepší výsledek ve Světovém poháru.

Terce zdejší profil tolik nevyhovuje, ale dnes se s ním poprala skvěle

První body sezóny získala Lucie Charvátová. I se třemi chybami obsadila solidní 29. příčku. „Jelo se mi dobře,“ říkala 10. nejrychlejší žena závodu. „Svědčí mi zdejší tahavá trať. Můžu dát sílu do lyže a svézt se na ní.“ Mimochodem, když před 8 lety zajela v Hochfilzenu 5. místo, měla 9. běžecký čas.

Lucce to zase frčí

Nedařilo se Markétě Davidové, která k jedné chybě z ležky přidala tři chyby vestoje. „Vypadá to mnohem hůř, než jaká je skutečnost,“ komentoval výkon své svěřenkyně trenér Egil Gjelland. „Markéta tam měla kalibrové rány, pokud máte štěstí, tak vám to spadnou. Velmi dobře běžela. Samozřejmě to od ní byla špatná střelba, ale musíme se dívat i na pozitivní věci a pokračovat v práci. Už zítra se to může otočit.“

Makulu čeká zítra velká stíhací jízda

Svou pozici už ovšem v sobotu nevylepší 75. Tereza Vinklárková, která střílela s bilancí 0+3.

Terka bude mít v sobotu volno

S čistou střelbou podruhé v kariéře zvítězila Norka Ingrid Tandrevoldová před Švédkou Elvirou Öbergovou a Francouzkou Justine Braisazovou-Bouchetovou.

Co to znamená?

Jessica Jislová se v celkovém hodnocení Světového poháru posunula na 29. místo a Tereza Voborníková na 36. místo. Do žlutého trikotu se zítra oblékne Lou Jeanmonnotová.

České biatlonistky dnes dosáhly na čtvrtý nejvyšší součet v Poháru národů. Celkově jsou osmé.

Výsledkový servis

Příští závod

V sobotu budou v Hochfilzenu následovat stíhací závody s osminásobnou českou účastí. Muži začínají ve 12:15, ženy pokračují ve 14:45.

Karel Halberštádt
Foto: Petr Slavík