Čeští muži excelovali na střelnici a v Oberhofu skončili šestí

07. ledna, 2024

Čeští biatlonisté dnes v německém Oberhofu dokázali, že střílet umí. Ve štafetě patřili mezi střelecké premianty a skončili šestí. Zazářil především finišman Vítězslav Hornig.

Report

V Oberhofu se ochladilo, trošku nasněžilo, ale nepřestalo foukat. Jenom čtyři štafety se vyhnuly trestnému kolu a ta česká byla mezi nimi.

Jonáš Mareček potřeboval na prvním úseku pět náhradních nábojů a předával jako osmý, s minutovou ztrátou na čelo závodu.

Málem neměl komu předat, na rozdíl od Tarjeiho Bøho a Lovra Planka to ale Tomáš Mikyska těsně stihl. Podařilo se mu na zbraň přidělat odpadnutou plácačku.

Po čisté ležce Mikys dobíjel třikrát vestoje a držel nadále osmé místo. Ztráta na první Norsko se zdvojnásobila. Tomáš pak pomohl českému týmu ještě jednou, když po střelbě podal hůl Michalu Krčmářovi, který tu svou zlomil.

Bimbo zaváhal na obou položkách jen jednou, i on podržel českou štafetu na 8. místě a pak už se svými parťáky užasle sledoval střelecký koncert Vítězslava Horniga.

Vleže i vestoje sestřelil Víťa všech pět terčů za 25 sekund. Nikdo dnes nebyl na střelnici rychlejší. S jeho velkým přispěním dnes čeští muži měli druhý nejrychlejší střelecký čas a byli také třetí nejpřesnější.

„Víťa předvedl přesně to, v čem je silný. Rychlou a přesnou střelbu,“ glosoval výkon svého parťáka Michal Krčmář.

„Dělal jsem jen to, co mám natrénované. Nic jsem tam nevymýšlel. Střílel jsem jako na tréninku,“ říkal pak v cíli Vítězslav Hornig.

Co víc, dařilo se mu i na trati. Na výborně obsazeném čtvrtém úseku měl sedmý běžecký čas a, teď se podržte, třetí celkový čas!

„Cítil jsem se na trati ze všech tří závodů nejlíp,“ potěšilo Víťu, který sice v souboji o páté místo v posledním kole nestačil na švýcarského rychlíka Finella, ale udržel za svými zády Francouze Fillona Mailleta.

„Dneska to byl super týmový výkon. Snad nám to všem pomůže,“ věří Vítězslav Hornig.

Podle očekávání jasně zvítězili Norové. Druhé Němce porazili o dvě minuty. Třetí dojeli Italové.

Co to znamená?

Čeští muži dnes v Poháru národů předstihli Slovince a jsou osmí. V hodnocení štafet poskočili na 9. místo, mají stejně bodů jako osmí Ukrajinci.

Výsledkový servis

Příští závod

Muže čeká další štafeta ve čtvrtek od 14:30 v Ruhpoldingu. Ženy pojedou o den dřív.

Karel Halberštádt
Foto: Petr Slavík