Po týdnu na Lavazè pokračují české biatlonistky v přípravě v Obertilliachu

20. června, 2026

České biatlonistky mají za sebou polovinu úvodního vysokohorského kempu. První týden strávily na Passo Lavazè v nadmořské výšce 1808 metrů. Odtud přejely na kole (114 km) do rakouského Obertilliachu, kde ukrajují další dva tréninkové týdny. Na první zahraniční soustředění odcestovaly Tereza Voborníková, Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Heda Mikolášová a Kateřina Pavlů. Markéta Davidová pokračuje v rehabilitaci po operaci zad.

Trenér žen Lukáš Dostál: „Příprava běží podle plánu. I Heda a Káťa zvládají tréninkové dávky v pohodě. Ony toho odtrénovaly hodně už loni, takže se teď víc soustředíme na kvalitu. Myslím si, že do týmu zapadly velmi dobře a chtějí na sobě pracovat. První týden na Lavazè byl spíš lehčí, objemový. Holky se potřebovaly aklimatizovat. Hodně jsme se soustředili na klidovou střelbu. V Obertilliachu nás čeká víc intenzivních tréninků, zvlášť v posledním týdnu. Holky už tu absolvovaly třeba těžký čtyřhodinový trénink, kdy první dvě hodiny strávily v areálu na kolečkových lyžích a pak pokračovaly na túru. Obertilliach všichni dobře známe a máme to tu rádi. Kolečková dráha je hezká a i okolní hory jsou pro trénink přívětivé. Navíc jsme ve střední nadmořské výšce, která je pro dva tréninkové týdny ideální. Další soustředění nás čeká v Oberhofu, kde využijeme i lyžařský tunel. Nejspíš se k nám připojí i Tereza Vinklárková. Připravuje se pod vedením Zdeňka Vítka, ale nabídli jsme jí, že se k nám může připojit na některá soustředění.“