SCM - Jablonec nad Nisou

SCM v biatlonu – Jablonec nad Nisou

Pracují zde 3 biatlonové kluby – SKP Jablonec, SG Jablonec a KB Jablonec. Do klubu biatlonu při SG Jablonec přecházejí sportovci ze ST a klubů v Rožnově pod Radhoštěm, Břidličné, Ostravy.

V SKP Jablonec je soustředěna veškerá seniorská reprezentace cca 15 sportovců v kategorii mužů a žen / ne všichni jsou členy RSC MV/. Právě pro toto středisko – RSC MV jsou připravováni všichni sportovci, kteří jsou zařazováni do SCM.

Kanceláře, posilovna, sauna a regenerační linka jsou umístěny v budově RSC MV přímo v Jablonci a mohou být využity i sportovci zařazenými ve SCM. V biatlonovém areálu v “Břízkách” je kvalitní, vlastní /majetek MV/ biatlonová střelnice s 27 elektronickými střeleckými stanovišti, na kterou navazuje 2km asfaltový okruh pro komplexní trénink na KL, ale také krosové běžecké stezky.

V současné době je zprovozněno díky pomoci MŠMT ČR a města Jablonec nad Nisou umělé zasněžování, které poskytuje kvalitní přípravu sportovců po celou zimní přípravu. Přímo v areálu je provozní budova s menší kapacitou přechodného  ubytování (cca 10 lůžek) při VT a přípravě, kuchyňkou a sociálním zařízením. Dále je zde 10 mazacích buněk na přípravu lyží v průběhu konání závodů a tréninků. Toto materiálně-technické zázemí patří v současnosti mezi nejlepší v ČR. Pořádají se zde domácí a mezinárodní biatlonové soutěže. Velice vhodné tréninkové podmínky k letní i  zimní přípravě. Momentálně se v klubu SKP Jablonec připravuje 9 sportovců.

Klub biatlonu při SG Jablonec soustřeďuje sportovce – studenty sportovního gymnázia z celé ČR. V současné době má v SCM zařazeno 5 sportovců, několik dalších v péči talentované mládeže, o které se starají 2 profesionální trenéři a 2 dobrovolní trenéři. Ke sportovní činnosti využívá prostory SKP Jablonec. Velice dobré zázemí poskytuje internát a možnost stravování na škole. Materiálové předpoklady dává i vybavenost klubu zajištěná péčí trenérů.

V Jablonci nad Nisou centrum působí pod přímou péčí místopředsedy svazu a současně vedoucího centra MV. Výborné podmínky dávají předpoklad výchovy mladých talentů. V současné době jsou v místě k dispozici 3 odborně připravení trenéři  s více než dvacetiletou praxí, kteří dobře vychovávají mládež k nejvyšším cílům.

Vedoucími trenéry SCM jsou Stanislav Řezáč (současně trenér reprezentace juniorů) – zaměstnanec svazu, a Karel Soukal pracující jako zaměstnanec Sportovního gymnázia.