SCM - Jablonec nad Nisou

SKP KORNSPITZ Jablonec z.s.

Obecné informace

SKP Kornspitz Jablonec vznikl v roce 1993 a svoji činnost zahájil takřka „na zelené louce“ bez jakéhokoli vlastního majetku. Postupem času se podařilo, hlavně díky spolupráci s a.s. Jablonex a s využitím dotací, obstarat sportovní vybavení a zbudovat technické zázemí pro kvalitní sportovní přípravu a pořádání soutěží.

Při své činnosti klub úzce spolupracuje s Centrem sportu Ministerstva vnitra, jehož objekty má klub ve výpůjčce.

V SKP Kornspitz Jablonec je soustředěna veškerá kompletní česká seniorská biatlonová reprezentace. Zázemí pro sportovce a vedení klubu je umístěno v administrativní budově přímo v Jablonci nad Nisou. V této budově jsou kanceláře, posilovna, sauna, regenerační zařízení a ubytovna pro sportovce.

Sportovní zázemí

V blízkosti centra města stojí nově zmodernizovaná budova OLYMP CSMV, ve které klub využívá prostory kanceláře, sklad materiálu, a především posilovnu a zařízení pro regeneraci.

Biatlonový areál se střelnicí se nachází na okraji města. Areál střelnice je z centra města snadno dostupný, dojezdová vzdálenost z Prahy do Jablonce je do jedné hodiny. Biatlonová střelnice čítá 26 střeleckých stavů s elektronickými terči a přilehlou kolečkovou dráhu o délce 3,5km. Celá trať je osvětlená, trénovat tak lze do pozdních večerních hodin. V biatlonovém areálu je k dispozici výkonný systém zasněžování s nejnovějšími děly, a proto výroba sněhu může probíhat již od hraničních teplot -3°C. Po dvou mrazivých dnech již upravujeme 400m okruh. Areál je tak na začátku zimy ihned k využití pro komplexní biatlonový trénink.

Studijní možnosti

Přilehlý Liberec spolu s Jabloncem nad Nisou nabízí širokou škálu středních škol s rozmanitým zaměřením.

Možnosti ubytování pro přespolní sportovce

Možnost ubytování pro sportovce je na nedaleké internátní ubytovně, která se nachází několik desítek metrů od hlavní budovy Olymp CSMV.

Další informace

Sportovci bydlící v okolí Prahy (PBK), Mladé Boleslavi (Trefa) a Šumavy (Biatlon Zadov, SKI klub Šumava Vimperk), ti ve školním týdnu po domluvě dojíždí ve vybrané dny na „otočku“ na trénink (střelba atd.) a jinak trénují individuálně přes školní týden doma a do Jablonce přijíždí na „prodloužený víkend“, od pátku do neděle.

V současné době jsme jedno z největších SCM a za posledních pět let jsme čtyřikrát zvítězili v soutěži klubů v kategorii dorostenci. Naši odchovanci se pravidelně zúčastňují vrcholných mezinárodních závodů na různých věkových stupních reprezentace. U mládeže SKP Kornspitz Jablonec a SCM fungují tři profesionální trenéři a dva trenéři na částečný úvazek.

Web klubu: http://www.skpjablonec.cz/o_nas.html