SCM - Jilemnice

Klub biatlonu Jilemnice z.s.

 

Obecné informace

Tradice biatlonu se v Jilemnici píše od r.1968. Výchova mladých talentů při Klubu biatlonu Jilemnice se datuje od roku 1980 (Středisko vrcholového sportu), nyní pod názvem Sportovní centrum mládeže každoročně pečuje o přibližně desítku republikových talentů. SCM navazuje na činnost základních článků – jilemnické SpS a spádově dalších klubů v okolí, každoročně patří svými výsledky mezi čtyři nejlepší kluby v ČR.

Sportovní zázemí

Co se sportovního zázemí týká, v roce 2018 byl otevřen areál Hraběnka s osvětlenou kolečkovou dráhou, běžeckými tratěmi, biatlonovou střelnicí, klubovnou, zbrojním skladem, masérnou, venkovní a vnitřní posilovnou a „buňkovištěm“. Klub dále využívá k tréninku běžeckých tratí a střelnice na Horních Mísečkách, a i tratí s umělým sněhem ve Vrchlabí. K dispozici je i zázemí SG (posilovny, tělocvična a sportovní hala) a Sportovního centra (bazén, sauna, hala).

Studijní možnosti

Významnou roli v podpoře zdejšího biatlonu hraje Sportovní gymnázium, které umožňuje absolvování středoškolského vzdělání studentům, kteří jsou sportovně nadaní (studuje zde většina zařazených sportovců). SG má rozvrh vyučovacích hodin umožňující kvalitní sportovní přípravu. Částečně zajišťuje i trenérské zabezpečení.

Možnosti ubytování pro přespolní sportovce

Pro přespolní sportovce je zde možnost ubytování na školním internátu.

Další informace

Mezi bonusy KB Jilemnice patří rodinné zázemí, možnost studia SG, nový areál v Jilemnici, „stálý“ sníh ve Vrchlabí a se střelnicí i na Horních Mísečkách. Kvalitu klubu dokládají úspěchy našich sportovců a to zisk historicky první olympijské medaile pro český biatlon, kterou získal Jaroslav Soukup na zimních olympijských hrách v Sochi 2014. Dále zisk stříbrné olympijské medaile ve smíšených štafetách pro Veroniku Vítkovou a Jaroslava Soukupa rovněž na OH v Sochi a dále zisk bronzové medaile na OH v Pchjongčchang 2018 Veroniky Vítkové.

Web klubu: http://www.kbjilemnice.cz/