SCM - Letohrad

Klub biatlonu Letohrad, p.s.

Obecné informace

Klub biatlonu Letohrad se zrodil z čistého nadšení zakladatelů v 60. letech a cestu na střelnici hledali mezi kopřivami. Nyní se pyšní mistry světa i olympijskými medailisty a medailisty z Mistrovství světa jako jsou Roman Dostál, Michal Šlesingr, Ondřej Moravec a Michal Krčmář.

Vizitkou domácích úspěchů jsou opakovaná vítězství nebo medailová umístění žáků, dorostenců a juniorů v soutěži klubů Českého poháru, nebo individuální výsledky tamtéž či v rámci MČR.

Dlouhodobě vychovávají a předávají úspěšné sportovce do seniorské reprezentace – Tomáš Mikyska, Mikuláš Karlík, Jakub Štvrtecký…

Vážíme si toho, že sportovci, kteří nedosáhnou reprezentační úrovně se do klubu vrací, a to jako rozhodčí, trenéři, dobrovolníci, sponzoři nebo rodiče svých ratolestí.

Sportovní zázemí

S letohradským areálem je spjata dlouholetá tradice. Postupnou modernizací areál disponuje 2 km dlouhou asfaltovou dráhou pro kolečkové lyže, malorážkovou střelnicí o 25 stavech, běžeckými stezkami, venkovní i vnitřní posilovnou a tělocvičnou. Součástí ubytovacího zařízení uprostřed areálu je i regenerační centrum. Zimní sněhové podmínky jsou řešeny pomocí zasněžování či dojížděním na hřebeny nedalekých Orlických hor.

Studijní možnosti

Co se studijních možností týče, mladí sportovci nejčastěji navštěvují zdejší soukromé gymnázium, střední průmyslovou školu, střední odborné učiliště nebo žamberecké gymnázium. Ve všech zmíněných institucích je vybudovaná úzká spolupráce s vyučujícími, sportovci mají většinou zařízené individuální vzdělávací plány.

Možnosti ubytování pro přespolní sportovce

Sportovci z jiných koutů republiky jsou ubytováni privátně nebo na internátním ubytování při SPSŠ.

Další informace

Profesionální trenéři zde připravují sportovce zařazené do SCM z různých koutů republiky. Mezi klubové bonusy patří profesionální přístup, snaha o skloubení kvalitního studia se sportem a moderní areál.

Web klubu: https://biatlonletohrad.cz/cs/