SCM - NMNM

Sportovní klub Nové Město na Moravě z.s.

Obecné informace

Biatlon v Novém Městě na Moravě zaznamenal v posledním desetiletí významné změny. Ze známého, avšak tehdy skromného, dějiště závodů Zlaté lyže a SP v běhu na lyžích vznikl moderní areál Vysočina Arény, kde se pořádají největší světové soutěže v biatlonu, běžeckém lyžování a závodech horských kol.

S rozvojem areálu přišly také změny na úrovni mládeže, kdy zde postupně vzniklo SCM běžeckého lyžování a biatlonu. Členská základna se v mládežnických kategoriích rozšířila z jednotlivců na desítky sportovců v jednotlivých sportovních odvětvích.

V posledních letech se pohybuje členská základna v biatlonu v žákovských kategoriích okolo 40 sportovců, u dorostenců a juniorů je to 25 – 30 sportovců. Biatlonové SCM pod Sportovním klubem v Novém Městě na Moravě se stalo spádovou oblastí pro talentované sportovce z menších klubů zejména z Moravy, Slezska a jižních Čech.

Sportovní zázemí

Moderní areál Vysočina Arény nabízí komplexní sportovní zázemí, kde nechybí střelnice se třiceti střeleckými stavy, posilovnou, okruhy pro kolečkové lyže včetně cyklostezek v celkové délce až 8 km, lyžování po delší dobu v období zimy díky zasněžování a zásobníku sněhu.

Během roční přípravy probíhá řada soustředění. Vrcholem je příprava na prvním sněhu, která probíhá většinou ve Švédsku či Norsku.

Studijní možnosti

Sportovní klub Nové Město na Moravě velmi úzce spolupracuje s Gymnáziem Vincence Makovského, kde biatlonisté studují ve sportovních třídách a mají možnost využívat individuálního studijního plánu, který náročnou kombinaci sportu a studia alespoň trochu ulehčuje. Výhodou je i určitý nadstandard v podobě dopoledních tréninků 3krát týdně v rámci výuky na sportovním gymnáziu.

Možnosti ubytování pro přespolní sportovce

Ubytovací možnosti jsou v Novém Městě na Moravě řešeny formou privátů a ubytoven pro sportovce, které nabízí kompletní zázemí s potřebným vybavením. Internát v současné době v Novém Městě na Moravě bohužel není, jeho zřízení je jednou z vizí blízké budoucnosti.

Další informace

Do tréninku se snažíme zakomponovat moderní přístupy, technologie a vědu. I díky tomu je Sportovní klub Nové Město na Moravě líhní juniorských reprezentantů, účastníků a medailistů velkých světových mládežnických akcí. Mezi úspěšné odchovance posledních let patří Eliška Teplá, Jonáš Mareček a Josef Kabrda.

Web klubu: https://www.vysocina-arena.cz/