Víc času na koně a nový jazyk. Jak tráví volný čas dostudovaná Markéta Davidová?

30. listopadu, 2022

Před startem Světového poháru dostanou čeští biatlonisté dvě položky otázek. První položka se týká přípravy, druhá položka směřuje k sezóně. Dnes odpovídá Markéta Davidová.

První položka

Čím jsi dobila baterky?

Jezdila jsem hodně na koni. Jednou jsem i závodila. Dojely jsme někde v půlce startovního pole, shodily jsme poslední překážku.

Máš nějaký nový zvyk nebo zlepšovák?

Začala jsem se učit španělsky, protože se mi španělština líbí. Mám ráda i Španělsko. Na jaře jsem byla na Mallorce a moc se mi tam líbilo.

S trofejí pro vítězku klimatické výzvy IBU a taky s medailí z letního MS

Na čem jsi v přípravě nejvíc pracovala?

Asi na nic speciálního. Ta práce je pořád stejná. Střelbu se snažím zrychlit už delší dobu a na technice lyžování také pořád pracuju.

Máš nějakou novinku ve vybavení?

Mám nové lyže značky Fischer. Od malička jsem jezdila na Salomonech, byla jsem na nich možná nějakých 13 let. Teď vyzkouším něco nového a uvidíme, co to přinese. Zbraň je furt stejné, myslím, že už to s ní dotluču. (smích)

Jedna z prvních fotek na svítivě žlutých (nebo zelených) Fischerkách

Co ti hrálo v uších během dlouhých tréninků?

Podcasty moc neposlouchám, takže spíš hudba. V létě vyšlo nové album Imagine Dragons, takže rozhodně to. Pak tak střídavě český rap. Mým oblíbencem je Smack.

Druhá položka

S kým budeš bydlet na pokoji?

Zatím jsem sama. Jsem lichá, tak uvidíme, jestli k nám ještě někdo přibude. Samozřejmě bych byla ráda, kdyby se mnou byla pořád Evka, ale to bohužel nejde. Jinak mi nevadí bydlet sama.

Čím si krátíš volný čas po tom, co jsi skončila se školou?

Doma jsem měla víc času na koně, teď čtu nebo koukám na seriály a filmy. Mám rozečtenou knížku Co vás v dějáku nenaučili, kterou nedávno vydala Markéta Lukášková.

Kdo vyhraje Světový pohár?

Lisa Vittozziová. Přijde mi, že nabyla zpátky sebevědomí a že jí to půjde. Loni měla výkyvy, letos to ustálí a bude rychlá.

Makula provedla v létě poctivý skauting svých soupeřek

Kdo v nadcházející sezóně překvapí?

Někdo z mladých, kdo přišel z juniorských kategorií. Třeba Terka.

Doplň: Sezóna pro mě bude úspěšná, když…

Když budu zdravá a když mě to bude bavit.

Dvě položky otázek

Karel Halberštádt
Foto: Petr Slavík